Lente, tomaten voorzaaien en een nieuwe voorzaaimix 🎉
Lente!
Dus dacht ik: daar ga ik over schrijven. Lekker de tuin in, kijken wat er bij ons - en bij jullie - al allemaal opkomt, of het erg is dat je nu nog niet gestart bent, dat soort dingen.
Maar dat pakte net iets anders uit.
Uitverkochte voorzaaimix?
Tegelijkertijd kwam er een proefzending binnen, van blokken met fijne kokosvezels: speciaal om op voor te zaaien. Die hadden we zelf al uitgebreid getest en zijn daar heel enthousiast over:
Maar omdat de MM-voorzaaimix nu is uitverkocht, besloten we die zending maar meteen in de shop te zetten.
Een beetje halsoverkop dus, maar het is gelukt:
Hoe werkt die voorzaaimix met kokos?
Anders dan onze klassieke MM-voorzaaimix is deze dus niet kant-en-klaar, maar moet je de kokosvezels in het blok eerst zelf nog losmaken door ze te wellen:
Hoe gebruik je de MM-voorzaaimix?
Er zijn wat kleine verschillen, zoals dat deze mix wat beter vocht vasthoudt en dat ook makkelijker opneemt. Daarom hoef je de potjes na het zaaien ook niet af te dekken met keukenfolie.
Maar in beide mixen kiemen de zaden heel goed, en komen er al snel mooie zaailingen tevoorschijn. Kijk maar naar de foto hieronder: vooraan staan de potjes met de kokosmix en daarachter die met de vorige mix.
(Bijna) tijd om tomaten te zaaien 🍅
Hoe gaat dat voorzaaien van tomaten?
Waar bleven die zaailingen?
En wat we ook probeerden: sate-prikkers, takken erover, stukken tuingaas: niets hielp.
In ieder geval moeten we dus al onze bakken weer opnieuw inzaaien. Maar eigenlijk sluit dat best wel mooi aan bij het andere onderwerp waar ik het volgende week over wil hebben: dat het nog lang niet te laat is om te beginnen.
Tot dan!